Młyn Ciechanowiec
Historia młynarstwa w rodzinach Jachimczuk i Stanisławski miała swój początek w 1901 roku, gdy pradziad nasz Stanisław wybudował piękny drewniany młyn wiatrowy w miejscowości Szwejki, niedaleko Sokołowa Podlaskiego. Ponad ćwierć wieku później w 1937 roku jego syn Franciszek, znamienity racjonalizator, zainwestował w młyn motorowy, który po wielu przeróbkach działał do początku lat siedemdziesiątych.
Ciechanowiec to miasto, w którym również mają korzenie nasze młynarskie tradycje. Pradziad Witold od 1926 roku dzierżawił młyn wodny, który do dziś fascynuje i edukuje zwiedzających Ciechanowieckie Muzeum Rolnictwa.
Na dzień dzisiejszy mąka jest produkowana w dwóch nowoczesnych młynach pracujących w Ciechanowcu i w pobliskich Nowodworach.
Firma Młyn Ciechanowiec swoją działalnością obejmuje województwa północno-wschodniej oraz centralnej Polski.
Wnaszej pracy łączymy wielopokoleniowe doświadczenie i tradycję z współczesnymi technologiami. Przez wiele lat poznaliśmy upodobania klientów, dzięki czemu nasza mąka doceniana jest zarówno przez piekarzy jak i zadowolonych konsumentów.
Hasłem przewodnim wszystkiego co robimy to kompetencja na każdym etapie produkcji i dystrybucji. Dzięki nowoczesnemu laboratorium każda mąka opuszczająca zakład jest szczegółowo badana, starannie selekcjonujemy skupowane zboże, gwarantując przez to jednolitą jakość wyrobów.
Młyn Ciechanowiec - stona główna
Copyright Młyn Ciechanowiec 2005
realizacja KONCEPT studio  powered by CMS Web Prestige